Naše filozofie

S respektem k přírodě

Snažíme se, aby nákupy u nás měly co nejnižší dopad na životní prostředí. Kromě používání biopotravin také třídíme odpad, a to včetně bioodpadu, čímž vracíme půdě potřebné živiny. Preferujeme vratné obaly, používáme elektřinu z obnovitelných zdrojů a ekologické mycí prostředky, tím šetříme nejen přírodu, ale i zdraví personálu a zákazníků.  Tam, kde je to možné, pracujeme s recyklovaným papírem, nebo papírem z šetrných zdrojů.  V interiéru jsme upřednostnili ekologické materiály a FSC dřevo. Přemýšlíme o všem, co děláme, o každém nákupu a snažíme se neustále zdokonalovat.

Zdravě

Na zdraví zákazníků nám záleží stejně jako na životním prostředí. Proto vaříme z biosurovin a bez škodlivých ,,éček“.  Suroviny používáme v jejich základní podobě, bez barviv, konzervantů, umělých sladidel apod. Také nepoužíváme bílý cukr a pšenici.

Stejně tak dbáme na nezávadnost materiálů v interiéru. Nábytek v kavárně je ošetřen přírodními nátěry, v kuchyni nepoužíváme teflon, PVC, ani silikon. V dětském koutku je nábytek ošetřený včelím voskem. Hračky se snažíme vybírat takové, které neobsahují PVC, nebo jiné škodlivé látky.

Lokálně a sezónně

Protože myslíme na životní prostředí, upřednostňujeme nákup surovin z blízkého okolí.

Pro zdraví a vnitřní pohodu je dobré žít co nejvíce v souladu s přírodou. Jídelníček vytvářený podle sezony zachovává soulad s přírodními cykly a uchovává se tak těsná vazba mezi naším organismem a prostředím. Člověk se lépe adaptuje na změny, je vyrovnanější a odolnější vůči nemocem. Příroda je dokonalá a nabízí přesně to, co v daném ročním období potřebujeme.

U nás uvidíte, které plodiny zrovna v našich podmínkách rostou. V červnu jahody, v červenci maliny a na podzim jablka a dýně. V zimě používáme plodiny, které se dají skladovat, zavařit nebo usušit. V zimě u nás jahody nebo rajčata nenajdete.

Také při nákupu spotřebního zboží upřednostňujeme produkty z blízka.

BEZ PALMOVÉHO OLEJE

Palmový olej je získáván lisováním z plodů palmy olejné. Rozsáhlé plantáže rapidně přibývají na úkor deštných pralesů a jejich obyvatel, čímž dochází k úbytku mnohdy unikátních a také ohrožených rostlinných a živočišných druhů. Stejně tak dochází k uvolňování stále většího množství skleníkových plynů do atmosféry. Dbáme na to, aby suroviny, které používáme, neobsahovaly palmový tuk. Více na www.stoppalmovemuoleji.cz

BEZ TUŇÁKA

Poptávka po lososech, tuňácích a dalších rybách neustále roste, zatímco populace lovených ryb rapidně klesají, a některé druhy, jako například tuňák obecný, jsou na pokraji vyhubení.

Chceme, aby se tyto druhy ryb zachovaly i pro příští generace, a proto u nás například salát s tuňákem nenajdete.

BEZ MIKROVLNKY

Ohřevem v mikrovlnné troubě se ohřívaná potravina znehodnocuje a má neblahý vliv na zdraví. Stejně tak vystavování se mikrovlnným emisím jako takové je zdraví velmi škodlivé. U nás ohříváme pokrmy výhradně klasickým způsobem.

Věříme, že je možné, aby zákazník nakupoval odpovědně vůči svému zdraví, životnímu prostředí, lidem ve výrobě a s ohledem na budoucnost planety a dalších generací.